تحقیق درباره اقامتگاه در ايران و تطبيق آن با فرانسه

مطالب دیگر:
📝پاورپوینت طراحی ساختمان سبز📝کنترل موجودی در زنجیره تامین:ملایم کردن اثر شلاقی به وسیله روش های کنترل مدل داخلی متمرکز و غیر متمرکز📝زنجیره احتمالات برای مدل سازی قابل اطمینان در مکان یابی تسهیلات و مسائل مرتبط📝یک مدل برنامه ریزی جمع تصادفی در زنجیره تامین سبز : با توجه به lead time انعطاف پذیر, خرید غیر خطی و توابع کمبود هزینه 📝یک مدل کمی برای مدیریت زنجیره تامین قابل تحمل : گسترش و مدیریت📝پاورپوینت آشنایی با پکیج های دیواری گازی📝پاورپوینت تحلیل غیرخطی اجزا محدود تیر بتن آرمه مقاوم سازی شده با FRP📝پاورپوینت نقش حمل و نقل در اقتصاد شهری📝پاورپوینت رنگ شناسی و کاربرد در معماری📝پاورپوینت درب و پنجره های دو جداره📝پاورپوینت تحلیل هتل📝پاورپوینت مبانی توسعه معابر شهری📝دانلود تحقیق فواید،آثار،تاثیرات نماز خواندن بر روح و جسم و دنیا و آخرت از لحاظ پزشکی و شرعی (ورد word)📝دانلود تحقیق در مورد هوش مصنوعی؛ تاریخچه، تعاریف و کاربردها- در قالب ورد(word)13صفحه📝پاورپوینت ژیروسکوپ چیست؟📝گزارش کارورزی کامل برای معماری و عمران📝شناسایی فرصت های کسب کار از طریق اطلاعات جستجو در گوگل(در دو فرمت pdf , اکسل,jpg)📝بهینه سازی شبیه سازی شده بر پایه الگوریتم ژنتیک با توجه به یک محدودیت تصادفی📝مقیاس سود در بر گیرنده ریسک در قیمت گذاری محصولات بالقوه📝ادغام محدودیت های تباهی و مادام العمر در تولید و برنامه ریزی زنجیره تامین : یک بررسی
تحقیق درباره اقامتگاه در ايران و تطبيق آن با فرانسه
تحقیق درباره اقامتگاه در ايران و تطبيق آن با فرانسه,اقامتگاه در ايران و تطبيق آن با فرانسه,اقامتگاه,در,ايران,و,تطبيق,آن,با,فرانسه
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:11

قسمتی از متن فایل دانلودی:

مقدمه

تحقيق ارائه شده درباره ي يكي از شا خصه هاي حقوق بين الملل خصوصي يعني اقامتگاه مي باشد و تطبيق آن با قوانين فرانسه.

اين موضوع بسيار مهم و حياتي براي همه ي دانشجويان و در حد اطلاع براي همه ي مردم مي باشد تا از قوانين باخبر باشند، چرا كه اين امر مهم كمي مهجور مانده است و درباره ي آن حق مطلب ادا نمي شود.

اين تحقيق از قسمت هاي مختلفي تشكيل شده است كه اعم است از كليات حقوق بين الملل خصوصي، كليات اقامتگاهها و برخي ويژگي هايي كه در قوانين دو كشور مشترك اند و مسائل كوچكي از كشورهاي ديگر. البته تكيه اصلي بر روي قوانين ايران بوده و سعي شده است كمي مفصل تر به آن پرداخته شود كه اميدوارم من را از مسئله اصلي دور نكرده باشد و كمي هم بر اهميت موضوع پرداخته شده است و تاثير آن بر قوانين داخل و خارج و ادامه ي مطالب كه در تحقيق آمده است در انتها نيز منابع ذكر شده است.

اين تحقيق برگرفته شده از سه كتاب ودو سايت اينترنتي مي باشد. لازم به ذكر است كه كتاب هاي ارائه شده در ابتداي ترم با استاد مطرح گرديده اند وبه تائيد ايشان رسيده اند.

اما هر تحقيقي با پرسشي آغازين شروع مي شود و پرسش آغازين اين تحقيق به اين شرح است كه « قوانين ايران درباره ي اقامتگاه چگونه است و تا چه اندازه با قوانين فرانسه مطابقت دارد»

كه در طول تحقيق به اين سؤال پاسخ داده شده است.

در هر حال از زحمات بي شائبه اي كه استاد در طول ترم براي پيشرفت سطح علمي و دانش من و همه ي دانشجويان كشيده اند كمال تشكر را دارم و اميدوارم كه توانسته باشم گوشه اي از زحمات ايشان را پاسخ داده باشم و تصورم اين است كه بهترين پاداش براي استاد، پيشرفت شاگردانش مي باشد و در انتهاي ترم ضمن خسته نباشيد آرزوي موفيت را براي ايشان دارم.

حقوق‌ بین‌الملل خصوصی:

به رشته‌ای از علم حقوق اطلاق می­شود كه از روابط افراد در زندگی بین‌المللی بحث می‌كند؛ برخلاف حقوق بین‌الملل عمومی كه از روابط دولت‌ها با یكدیگر یا با مؤسسات بین‌المللی بحث می‌كند.

مشخصات حقوق بین‌الملل خصوصی

1) بین‌المللی: به این معنی ‌كه روابط افراد باید میان دو یا چند كشور مطرح شود تا این‌كه عنوان بین‌المللی پیدا كند و الّا روابط افراد در یك كشور، حقوق داخلی بوده و ربطی به حقوق بین‌الملل خصوصی ندارد.

2) خصوصی: از روابط خصوصی افراد بحث می‌كند، مثلاً تجارت فرد ایرانی با فرانسوی یا ازدواج ایرانی و انگلیسی.

مباحث حقوق بین‌الملل خصوصی

در این رشته از سه موضوع بحث می‌شود:

1) تقسیم جغرافیائی اشخاص؛ مثل تابیعت و اقامتگاه.

2) وضع حقوقی بیگانگان.

3) تعارض قوانین و دادگاه‌ها.

اصول اقامتگاه :

1) هر شخص باید اقامتگاه معینی داشته باشد.

2) هیچ شخصی نباید بیش از یك اقامتگاه داشته باشد (م 1003 ق)

3) اقامتگاه همیشگی نیست و قابل تغییر است.

معيارهاي تعيين اقامتگاه:

معيارهاي گوناگوني از سوي قانونگذاريهاي كشورها جهت تعيين اقامتگاه اشخاص اتخاذ شده است . در حقوق ايران و فرانسه اين معيار "مركز مهم امور شخص " مي‌باشد. در حقوق انگليس اقامتگاه شخص محلي است كه وي با آنجا روابط واقعي‌تر و ملموس‌تر دارد. عامل تعيين اقامتگاه اشخاص حقوقي در حقوق ايران مورد اختلاف است . آنچه در اين بين غالب بوده و معقول به نظر مي‌رسد اين است كه مركز اصلي يا مقر اداري آنها، طبق ماده 590 قانون تجارت ، اقامتگاه آنها محسوب مي‌شود. در حقوق فرانسه هيچكدام از قوانين مدني يا تجاري صراحتا در اين خصوص حكمي ندارند. نظريه غالب در آنجا اين است كه مركز اداري (Siege social) اقامتگاه آنها را تشكيل مي‌دهد. معيار اتخاذي در انگلستان با معيارهاي حقوق ايران و فرانسه متفاوت است .

و...


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود