تحقیق درباره افیولیت ها

مطالب دیگر:
🔗رابطه حمايت اجتماعي با سلامت رواني در بين دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي🔗استرس قبل از ازدواج در ميان دانشجويان دختر رشته مشاوره و راهنمايي🔗بررسی ماشينهاي الكتريكي كوچك و موارد استفاده از آن🔗راهكارهاي مبارزه با قاچاق محصولات كشاورزي در ايران از ديدگاه اساتيد كشاورزي🔗مقايسه باورهاي غيرمنطقي در بين مادران داراي فرزند عقب مانده و مادران داراي فرزند عادي🔗مقايسه ميزان هيجان خواهي دانشجويان متأهل و مجرد در دانشگاه آزاد اسلامي🔗بررسي رابطه بين انگيزه پيشرفت و شيوه فرزندپروري در بين دانش آموزان مقاطع سوم دبيرستان🔗بررسي رابطه بين عزت نفس و شيوه هاي تربيتي والدين🔗رابطه اضطراب و انگيزه پيشرفت در بين دانشجويان دختر و پسر🔗فناوری و کاربرد رنگ های نانو در ساختمان🔗هدفمند كردن يارانه در كاهش فقر🔗بررسی مقايسه اضطراب دانش آموزان دختر و پسر سال سوم راهنمايي🔗تاريخچه طراحي لباس و خود لباس (فنون فروشندگي)🔗مبانی نظری وپیشینه پژوهش مدیریت کیفت فراگیر🔗پیشینه ومبانی نظری تحقیق اخلاق حرفه ای🔗مبانی نظری وپیشینه پژوهش اعتبار🔗مبانی نظری وپیشینه پژوهش رفتار شهروندی سازمانی🔗مبانی نظری وپیشینه پژوهش ظرفیت جذب دانش🔗مبانی نظری وپیشینه پژوهش نگرش سازمانی🔗مبانی نظری وپیشینه تحقیق اثربخشی سازمانی
تحقیق درباره افیولیت ها
تحقیق درباره افیولیت ها,افیولیت,مقاله افیولیت,جغرافیا
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:14

قسمتی از متن فایل دانلودی:

مقدمه

مجوعه های افیولیتی که به نام Alpin ultramafic complexes هم خوانده شده است. به نظر عده زیادی از زمین شناسان ، معرف پوسته اقیانوسی است که درنتیجه پدیده ای که به نام فرارانش خوانده می شود در پوسته قاره ای قرار گرفته است. افیولیت ها از مجموعه ای از بازالت ها ، گابرو ها ، سنگ های اولترا مافیک و رسوبات عمیق دریایی تشکیل شده است. افیولیت ها معمولا ضخیم بوده و ضخامت آنها تا 8 کیلومتر هم می رسد. افيوليت به مجموعه اي از سنگ هاي مافيك واولترامافيك گفته مي شودكه ممكن است منظم يا لايه لايه باشند ويا در اثر تنش هاي زمين ساختي بايكديگر مخلوط شده باشند.به افيوليت؛ كمپلكس افيوليتيٍٍٍ ، سري افيوليتي، آميزه افيوليتي وسر انجام آميزه رنگين گفته شده كه از ميان آن ها واژه آميزه رنگين(كالرد ملانژ) كاربرد بيشتري دارد واغلب به عنوان يك واحد سنگ چينه اي به كار مي رود كه در ايران بيشتر به صورت نوار هاي باريك هستند و در امتدادطولي اصلي رخنمون دارند.شواهد زمين شناسي وديگربررسي هاي انجام شده نشانگر آن است كه تركيب شيميايي آن ها همانند پوسته اقيانوسي است.لذا پذيرفته شده كه مجموعه هاي افيوليتي ايران، باقي مانده اشتقاق هاي درون قاره اي هستند كه در اثركافتي شدن(Rifting)شكل گرفته اند. داشتن كروميت، سولفيد مس توده اي، كاني هاي گروه پلاتين، عناصر خاكي كمياب و.....از ويژگي هايي است كه به افيوليت ها ارزش اقتصادي مي دهند.

ریشه لغوی

نام افیولیت توسط «برونیار» (1827) برای توصیف سرپانتینیت ها یا سنگهایی که از گروه سرپانتین تشکیل شده بودند ، ابداع شد. وی این نام را از لغت یونانی قدیمی افی به معنی مار و لیت هم که به معنی سنگ است ، گرفت.

تاریخچه

پس از نامگذاری افیولیت ها توسط برونیار، «استینمن» (1906) مفهوم مجموعه یا سری سنگی افیولیت را به کار برد. این مجموعه سنگی اصولا حاوی سنگ های اولترامافیک (مثل سرپانتینت و پریدوتیت) ، گابرو ، اسپیلیت و سنگهای وابسته است. او همچنین مشاهده کرد که این سنگها اصولا در چرتها و رسوبات پلاژیک مستقر شده اند یا با آنها وابستگی دارند. در سال 1926 ، «بنسون» گابروها و سنگهای اولترامافیک موجود در سنگهای سبز و سنگهای افیولیتی را توصیف نمود. توصیف او شامل سنگهایی می شد که در نواحی رورانده و کوهزایی آلپی (مثل سنگهای آذرین نوع آلپی) گسترش داشت. «تایر»(1967) بیان نمود که واحدهای اولترامافیک و گابرویی مجموعه های افیولیتی با قسمتی از سری سنگ آذرین آلپی شباهت دارند.

و...


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود