تحقیق درباره اضطراب و استرس راههای مقابله با آن

مطالب دیگر:
📌دانلود پاورپوینت تاریخچه جوشکاری📌دانلود پاورپوینت تاریخ طب📌دانلود پاورپوینت تأثير باقيمانده سموم دفع آفات نباتي وكودهاي شيميايي ، آنتي بيوتيكها و فلزات سنگين در ايمني مواد غذايي📌دانلود پاورپوینت بيماريهاي ناشي از عوامل فيزيكي📌دانلود پاورپوینت بیماریهای مزمن و کودک بیمار📌دانلود پاورپوینت بیماری های کبد📌دانلود پاورپوینت بیداری اسلامی در جهان عرب، ایران و شبه قاره هند📌دانلود پاورپوینت کارنامه و زندگی هانيبال الخاص📌دانلود پاورپوینت برنامه ریزی و طراحی آموزش همسالان📌دانلود پاورپوینت بررسی وضعیت رتبه بندی مربیان سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور📌پاورپوینت بررسی رابطه میزان سرمایه اجتماعی با عملکرد منابع انسانی سازمانهای رفاهی سازمان تامین اجتماعی📌دانلود کتاب A court of thorns and roses جلد اول📌دانلود پاورپوینت ارتقای سلامت و آموزش بهداشت📌دانلود پاورپوینت اجتماعی سال سوم "درس ششم"📌دانلود پاورپوینت اثرات تغییر در نرخ های ارز خارجی📌دانلود پاورپوینت اتاق بازرگانی (I.C.C) International Chamber Of Commerce📌دانلود پاورپوینت اکسیژن📌دانلود پاورپوینت APN چیست📌طرح توجیهی تولید روغن موتور و گریس📌کسب درآمد از کاردستی
تحقیق درباره اضطراب و استرس راههای مقابله با آن
تحقیق درباره اضطراب و راه های مقابله با آن,اضطراب و راه های مقابله با آن,اضطراب,و,راههای,مقابله,با,آن
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:25

قسمتی از متن فایل دانلودی:

اضطراب چیست ؟

یکی از فراگیرترین حالتهای عاطفی انسان اضطراب است . در زبان عامیانه اضطراب به مجموعه ای وسیع و متنوع از حالتهای عاطفی عمدتا ناخوشایند از قبیل تشویش، دلهره ، نگرانی، تنش و... اطلاق می گردد . همه حالات فوق به نوعی به پیش بینی یک خطر یا اتفاق ناخوشایند در ینده اشاره دارند ، اتفاقی که انگار شخص می داند به وقوع خواهد پیوست ولی زمان آن را نمی داند. بنابراین اضطراب نقش هشدار و زنگ خطر را برای آدمی بازی می کند. بدیهی است که اضطراب یک حالت عاطفی عمدتا خاص انسان است . چون فقط انسان قدرت پیش بینی آینده را دارد . ( با توجه به توانایی زبانی خود ) و در نتیجه خود گویی های شخص نقش مهمی در تولید، حفظ و یا کاهش اضطراب دارد . در اضطراب خطری که توسط شخص در آینده پیش بینی می گردد، اتفاقی مبهم است و همین ابهام خود بر شدن اضطراب می افزاید پس در یک جمله اضطراب عبارت است از یک خطر و اتفاق ناخوشایند و مبهم که ممکن است در آینده رخ دهد .

اضطراب حالات مختلفی دارد : بعضی از موارد اضطرابی ، نوعی ترس و تشویش فراگیر و متد از یک اتفاق بالقوه خطرناک وجود دارد و شخص در تمام طول روز برای چندین ماه (یا سال) این حالت ترس مدام را در خود تجربه می کند . در مواردی دیگر ، اضطراب به موقعیت یا موقعیتهای ویژه ای محدود می گردد حالتی که از آن تحت عنوان ترس مرضی یا فوبیا نام می برند . در بعضی از موارد دیکر ، اضطراب خود را به شکل حالات و اعمال وسواسی نشان می دهد . حملات وحشتزدگی نوع دیگری از اضطراب است که در آن شخص می ترسد دچار بیماری قلبی شده و یا کنترل خود بر رفتار و جسمش را از دست خواهد داد . اضطراب امتحان نوعی خاص از اضطراب است که در دانش آموزان و دانسجویان به کرات مشاهده می شود .

چگونه از اضطراب در خود آگاهی یابیم ؟

وقتی شخص در معرض اضطراب قرار می گیرد و جسم و وان او با مجموعه ای از تغییرات فیزیولوژیایی ، رفتاری و شناختی به آن واکنش نشان می دهند .

خستگی ( بی اشتهایی و در مواردی پر اشتهایی) تعرق ، رنگ پریدگی، افزایش هورمونها یا استرس در خون ، تنش عضلانی ، خشکی دهان و گلو ، تکرر ادرار یا یبوست، نشان های فیزیولوژیایی و زیستی اضطراب هستند. از جا پریدن های مکرر، بیقراری، زود رنجی، تحریک پذیری ، مشکلات ارتباطی، لرز و... نشانه های رفتاری اضطراب هستند و افکاری از قبیل (هیچ کاری از دستم ساخته نیست) (آبرویم خواهد رفت) همه متوجه لرزش دستهایم خواهند شد.

و...


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود