تحقیق درباره هدف آفرینش انسان

مطالب دیگر:
📂پاورپوینت اتصال مفصلی تیر میان طبقه📂پاورپوینت سير انديشه هاي لوئيس مامفورد📂پاورپوینت موقعیت جغرافیایی یونان باستان📂پاورپوینت مقاوم سازی سازه های مدفون📂پاورپوینت حقوق و طرح های شهری (سيری در مباحث شهرسازی و معماری)📂پاورپوینت بررسی نمايانگر ريخت در محله باغ فیض📂پاورپوینت اصول کاشی کاری📂پاورپوینت عیوب اصلی جوش در سازه های فولادی‌📂پاورپوینت تعریف عده چیست📂پاورپوینت شرایط شکایت از وکیل📂پاورپوینت صلاحيت دادگاه انقلاب در چه مواردی است📂پاورپوینت اسپیسر بتن📂پاورپوینت انواع ژئوسنتتیک ها📂پاورپوینت عایقکاری رطوبتی ساختمان📂پاورپوینت شیشه های ساختمانی📂پاورپوینت عایق کاری ساختمان📂پاورپوينت معرفی سندبلاست📂پاورپوینت بتن ضد اشعه📂پاورپوینت اکوسیستم های آبی📂پاورپوینت اصول اجرایی قرنیز و سنگ ازاره
تحقیق درباره هدف آفرینش انسان
تحقیق درباره هدف آفرینش انسان,هدف آفرینش انسان,هدف,آفرینش,انسان
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:15

قسمتی از متن فایل دانلودی:

مقدمه

در پاسخ به اين سؤال که هدف از آفرینش انسان چیست بايد در اصل مسأله خلقت انسان و وجود تكاليفي كه برگردن انسان نهاده شده بحث شود تا مسأله جاودانگي انسان و تسويه اعمال تبيين گردد.

از ديدگاه قرآن عالم هستي داراي هدف و غايت ميباشد. جهان آفرينش بيهوده خلق نشده و به سوي مقصد و مقصودي در حركت و تكاپو ميباشد پروردگارا جهان آفرينش را بيهوده نيافريدي يا گمان كردهاي كه ما شما را بيهوده آفريديم و شما بسوي ما بازگشت نميكنيد.

فرق اساسي كه انسان با ساير مخلوقات الهي دارد. رسيدن او به كمالات انساني و زندگي جاودانگي از مقام خليفة الهي ميباشد. و آن ميسّر نميشود مگر با اعمال و رفتار نيك و فائق آمدن از آزمايشهاي الهي و در نهايت در محكمة عدل الهي با دادن حساب. اميرالمؤمنين ـ عليه السّلام ـ ميفرمايد: اي بندگان خدا پيش از آنكه رفتار و كردار شما مورد ارزيابي قرار گيرد خود را بسنجيد و قبل از آنكه به حساب شما برسند خودتان به حساب خود برسيد انسان منحصر در زندگي دنيوي نيست، بلكه موجودي جاودانه است كه با تلاش اختياري خود سعادت يا شقاوت جاودانه خويش را رقم ميزند. سعادت و شقاوتي كه اين جهان محدود ظرفيت تحقق آنرا ندارد. خداوند ميفرمايد: بلكه شما زندگي دنيا (و نعمات مادي آن) را بر ميگزينيد در حالي كه (نعمتها و مواهب) آخرت بهتر و پايدارتر است.

پس با توجه به رابطة تكويني دنيا و آخرت، به ناچار بايد پيوند دين و دنيا را پذيرفت؛ زيرا هر عمل دنيوي در ثواب و عقاب اخروي مؤثر است و با توجه به اين كه دين، تضمين كنندة سعادت اخروي انسانها است و حتي به اعتقاد سكولارهاي ملايم، در آباداني دنيا مؤثر است، بايد در بُعد فردي و اجتماعي دنيا، اظهار نظر كند و انسان را در عالم دنيا به حال خود وا نگذارد؛ در نتيجه، پيوند عميقي بين دين و دنيا برقرار است، حتي ارتباط قرار دادي دنيا و آخرت در به حاشيه راندن سكولاريسم اثر دارد؛ زيرا اعتقاد به خدا و حيات اخروي، در تصميمگيريها و عملكردهاي دنيوي تأثير ميگذارد.

مكتبهاي مادي كه منكر امور معنوي و ماورايي هستند در همة مسايل دين موضعي دنياگرايانه دارند و مفهوم و معناي كمال و سعادت، مصداق واقعي آن دو، و راه دستيابي به آن را در امور مادي خلاصه ميكنند. امّا مكتبهاي غيرمادي و به ويژه مكتبهاي الهي ديدگاهي بس فراتر و گستردهتر و والاتر از مظاهري مادي و دنيوي را ارايه ميكنند.

و...


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود