تاثیر پزشکی یونانی بر تمدن اسلامی

مطالب دیگر:
📗گزارش کارآموزی اداره مالياتي استان زنجان📗گزارش کارآموزی ايران خودرو📗تحقیق آشنايي با توربين هاي گازي📗تحقیق آشنایی با سیستمهای سوخت رسانی کاربراتوری و انژکتوری📗تحقیق اصلاحات ساختاري آموزش و پرورش درماني بر دردهاي كهنه📗تحقیق اصول تغذيه دام📗تحقیق اصول نه شرقي و نه غربي امام خميني📗تحقیق اصول و مباني اخلاق پيامبر (ص)📗تحقیق اضطراب صحبت کردن در برا بر جمع📗پاورپوینت مقایسه نخ دندان و خلال دندان در بهبود سلامت لثه در انسان📗پاورپوینت بانک اطلاعات عملکرد دفتر اموربین الملل و سازمانهای بین الملی و منطقه ای📗پاور تاریخ جهان (تمدن های اولیه)📗تاریخ شهرسازی ایران📗پاورپوینت مديريت دارايي هاي جاري در مدیریت مالی📗پاورپوینت بالندگي سازماني📗پاورپوینت بانک و بانکداری📗پاورپوینت باهاوس؛ مدرسه ای که یک سبک معماری شد📗پاورپوینت بررسي تطبيقي کارکرد بانك‌هاي سرمايه‌گذاري با ساير نهاد‌هاي مالي📗پاورپوینت بررسی و ارزیابی بهره وری از نیروی انسانی📗پاورپوینت برق پایه
تاثیر پزشکی یونانی بر تمدن اسلامی
تاثیر پزشکی یونانی بر, تمدن اسلامی ,تاثیر, پزشکی, یونانی بر ,تمدن اسلامی,
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

فرمت فایل : word (لینک دانلود پایین صفحه) تعداد صفحات 29 صفحه

چکیده :

تمامی اقوام انسانی از ابتدایی‌ترین دوران‌های خود عقاید پزشکی خاصی در مورد تولد و مرگ و بیماری‌ها داشته‌اند. به طوری که بیماری را ناشی از اراده الهی، قدرت جادوگران و یا سایر منابع ماوراء الطبیعه می‌دانستند و لذا درمان را از آن دیدگاه دنبال می‌کردند. برخی از این عقاید تا دوران معاصر در قالب ایمان درمانی و مقبره‌های مقدس باقی مانده‌است. گرچه خیزش پزشکی علمی در هزاره اخیر بسیاری از این روش‌ها را ضعیف کرده‌است.

پزشکی در یونان باستان تحت تاثیر سنت‌های پزشکی بابلی‌ها و مصری‌ها ایجاد شده‌است. یونانیان باستان به ایجاد یک سیستم پزشکی مزاجی که در درمان به دنبال بازگرداندن توازن مزاج در داخل بدن است نائل شدند. چهره بزرگ در طب یونان باستان بقراط بود، که او راپدر "از طب مدرن می‌دانند. کورپس بقراطی می‌مجموعه‌ای از حدود هفتاد اثر از کارهای اولیه پزشکی یونان باستان است که تحت تاثیر قوی بقراط و شاگردانش است. سوگند بقراط برای پزشکان یکی از معروفترین باقیمانده‌های آن دوران است که هنوز هم به کار می‌رود.


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود