تحقیق درباره آفتاب دهی خاک

مطالب دیگر:
تحقیق ماشین های سنکرونتحقیق کوهنوردیتحقیق مصدومیت ها در ورزش بسکتبالتحقیق مرگ ناگهاني در ورزشتحقیق مواد نيروزا و مكمل هاتحقیق مقدمه ای در رابطه با فوتبالتحقیق ورزش مشت ‌زنی (بوکس)تحقیق نقش مهارت هاي رواني در عملكرد ورزشكارانتحقیق نقش ورزش در از بین بردن این نوع افسردگی هاتحقیق موقعيت قانوني و اهداف WIMAX FORUMتحقیق نگاهي اجمالي به اهميت اجتماعي ورزشتحقیق ميكروفون‌ هاتحقیق آسيب‌ دیدگی زانو در ورزش بدمینتونتحقیق آشنايي با اصول بهداشت و تغذيه ورزشيتحقیق آمادگي جسمانيتحقیق زبان و آداب و رسوم جودوتحقیق آناتومي‌ و كينزيولوژي‌ مفصل HIPتحقیق باورهای غلط در رژیم غذاییتحقیق ميکروکنترلر Atmega16تحقیق بهترين ورزش براي كاهش يا افزايش وزن
تحقیق درباره آفتاب دهی خاک
تحقیق درباره آفتاب دهی خاک,آفتاب دهی خاک,آفتاب,دهی,خاک
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:12

قسمتی از متن فایل دانلودی:

مقدمه:

بيماريهاي خاكزي و آفات خسارات بسيار زيادي را در زمينهاي كشاورزي و محصولات كشاورزي در دنيا بوجود مي آورند.در مورد گياهان جاليزي و ميوه ها و … برخي از بيماريهاي خاكزي علفهاي هرز و نماتد بطور نسبي با آفتكش ها، قارچكش ها و علف كشها در خاك كنترل شده اند مانند متيل برومايد كلر، كلرين و .

اما استفاده از ضدعفوني كننده هاي خاك براي كنترل آفات هميشه آثار زيانباري برروي جانوران و انسان داشته است و باعث شده كه علاوه بر هزينه بالا و پيچيده بورن روشهاي آفت زدايي اثرات سمي مهم برروي گياهان و خاك بجا بگذارد.

Soil solarizationيك روش غير شيميايي است كه بسياري از آفات و پاتوژنهاي خاكزاد را كنترل مي كند. از اين تكنيك ساده انرژي حرارتي خورشيد جذب ميشود و تغييرات فيزيكي و شيميايي و بيولوژيك در خاك بوجود مي آيد. صفحات پلاستيكي شفاف از جنس پلي اتيلن برروي سطح خاك مرطوب در ماههاي گرم تابستان گذاشته مي شود و درجه حرارت خاك را به سطحي مي رساند كه براي بسياري از پاتوژنهاي خاكزاد گياهي و بذر علفهاي هرز و نماتدها و جوانه هاي گياهان انگل و كنه هاي ساكن در خاك كشنده است.

اين روش براي گياهان جاليزي و يكساله بهترين نتايج بهتري را داشته است. هرچه كرت بزرگتر باشد كنترل مؤثرتر است.

مناطق بزرگتر از 30 اينچ بهتر جواب مي دهد زيرا كرتهاي كوچكتر از 30 اينچ داراي يك اثر مسيريابي در لبه هاي خارجي دارند.

عمليات soil solarization:

soil solarizationدر كارونياي جنوبي بخوبي انجام ميشود. بهمين دليل هرچه درجه حرارت در ماههاي تابستان بالاتر باشد و هر چقدر پلاستيك را بمدت بيشتري در جاي خود بگذاريم به نتايج بهتري مي رسيم. مدت زمان طولاني لازم است تا نتايج قابل قبولي براي از بين بردن علفهاي هرز مقاوم بدست آيد.

Soil solarizationشامل 5 مرحله مي باشد كه مي بايست همه را بدقت و بترتيب انجام دهيم.كه شامل مراحل زير است

و...


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود