تحقیق درباره آفات و بیماریهای زیتون

مطالب دیگر:
🔑پاورپوینت تقویت خداباوری در کودکان🔑پاورپوینت کاربرد موسیقی درمانی برای کودکان استثنایی🔑انواع سند، قدرت اجرایی و اعتباری آنها🔑بیمه و نقش آن در بهبود وضعیت اقتصادی ملی🔑آثار و احکام عقد بیمه دریایی🔑پاورپوینت خلق و خو در نظریه یونگ🔑پاورپوینت نظریه انتخاب ویلیام گلاسر🔑پاورپوینت نظریه روان زیست شناختی شخصیت جفری گری🔑پاورپوینت نظریه زیستی شخصیت رابرت کلونینجر🔑پاورپوینت Lightning arrester برقگیر و اصول و ساختار آن🔑پاورپوینت مطالعات واستانداردهای پایانه های مسافربری🔑اصل رفاه اجتماعی و نقش و تأثیر آن در حقوق با تأکید برحقوق سردفتری🔑پاورپوینت ترازپرداخت های خارجی🔑بررسی و مطالعه موضوع شهادت و قضا در علوم فقهی اسلامی🔑پاورپوینت امنیت پایدار (درس 1 آمادگی دفاعی کلاس دهم)🔑پاورپوینت بسیج حافظ انقلاب اسلامی (درس 2 آمادگی دفاعی کلاس دهم)🔑پاورپوینت جنگ نرم (درس 5 آمادگی دفاعی کلاس دهم)🔑پاورپوینت تحلیل پدیده داعش از منظر روانشناسی سیاسی🔑پاورپوینت روانشناسی و دین از منظر اریک فروم🔑پاورپوینت کلیات ، مفاهیم و تعاریف بودجه ریزی
تحقیق درباره آفات و بیماریهای زیتون
تحقیق درباره آفات و بیماریهای زیتون,آفات و بیماریهای زیتون,آفات,و,بیماریهای,زیتون
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:17

قسمتی از متن فایل دانلودی:

آفات و بیماریهای زیتون

1- آفات زیتون

1-1- شپشک سیاه زیتون saiaaetiaOleae Bernard

1-1-1- شکل شناسی: بدن شپشک ماده کامل، کروی و کمی کشیده به طول 5/5 -3 و عرض 5/4 -1 و بلندی 4-5/2 میلیمتر است. رنگ آن قهوه ای متمایل به سیاه، کوتیکول یا پوست پشتی حشره سفت و دارای نقش برجسته آشکاری مثل H است.

بدن ماده جوان دارای برآمدگی کمتر و به رنگ خاکی یا قهوه ای روشن بوده که با آغاز تخمریزی کم کم برآمدگی پشتی آنها بیشتر و رنگشان تیره تر می شود. تخمها بیضی شکل به طول 3/0 میلیمتر و رنگ آنها ابتدا سفید مرواریدی بوده و بعد کم کم نارنجی و در موقع تفریخ سرخ کم رنگ می شود. در پشت بدن پوره های سن دوم به تدریج نقش (H) پدیدار می شود.

1-1-2- زیست شناسی: زمستان گذرانی شپشک سیاه در باغهای رودبار به صورت پوره سن یک و یا سن دو و بیشتر در پشت برگها و در کنار رگبرگها صورت می گیرد. تعداد تخمهای این حشره بر روی زیتون در رودبار 750-400 عدد شمارش شده است. دوره جنینی بسته به درجه حرارت هوا 30-15 روز ممکن است طول بکشد ظهور پوره ها در رودبار از اواسط مرداد آغاز و تا پایان مهر ماه ادامه دارد. این حشره در رودبار یک نسل و در کنار دریای مازندران دو نسل در سال دارد.

1-1-3- اهمیت و نحوه خسارت: پوره شپشک سیاه در سرتاسر سال روی برگها و سر شاخه های جوان و گاهی شاخه های کلفت مشغول فعالیت می باشد و با مکیدن شیره گیاهی موجب ضعیف شدن گیاه و کاهش راندمان محصول و کیفیت روغن گردیده و نیز با ترشح عسلک، موجب جذب و رشد و نمو قارچ فوماژین (دوده) می شود. تغذیه آفت به همراه دوده موجب بروز اختلال در فیزیولوژی گیاه و ریزش برگها و میوه و خشک شدن سرشاخه می شود. شپشک سیاه به عنوان آفت قرنطینه ای داخلی زیتون شناخته شده و در حال حاضر مهمترین خسارت آن ایجاد محدودیت در تهیه قلمه از باغات آلوده و تأمین نهال مورد نیاز مناطق توسعه کاشت زیتون می باشد.

و...


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود